Dom Laury Łącz

Aktorka Laura Łącz mieszka na Saskiej Kępie w Warszawie. Położona wśród zieleni zabytkowa kamienica jest wpisana do rejestru zabytków.
Stare mury mają duszę – mówi gospodyni. – Lubię dostojny, pałacowy styl. Ściany artystka zawsze maluje na biało, by mocniej wyeksponować urodę starych mebli. Niektóre z nich odnowiła sama.
Stół i krzesła w salonie to oryginalne meble w stylu gdańskim – odnowieniem krzeseł zajęła się pani domu. Przy ścianie stoi dekoracyjna komoda z przełomu XVIII i XIX wieku. Żyrandol jest pamiątką rodzinną; zdobiące go kryształki dobierał ojciec pani Laury, aktor i piłkarz Marian Łącz. W domu zachował się przedwojenny, dębowy parkiet. Na pikowanej kanapie w salonie lubił sypiać mąż pani Laury, Krzysztof Chamiec: mówił, że stąd najbliżej do ogrodu. Meble służą domownikom zgodnie z przeznaczeniem. No, może nie zawsze z pierwotnym: przy stole, będącym kopią biurka króla Stanisława Augusta z fabryki mebli w Henrykowie z blatem pokrytym ciemno-zieloną skórą, gospodyni m.in. odpisuje na e-maile.
źródło: plotek.pl


laura-lacz-dom-2
laura-lacz-dom-3
laura-lacz-dom-4
laura-lacz-dom-5
laura-lacz-dom-6
laura-lacz-dom-7
źródło zdjęć: czterykaty.pl

Zobacz dom Łącz na wideo.

Kilka słów z Wikipedii o Laurze

Jest absolwentką PWST w Warszawie z roku 1977 oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Na deskach teatru oficjalnie zadebiutowała 3 lutego 1978 rolą Kobiety w sztuce Ballada Łomżyńska Ernesta Brylla. W latach 1977 – 2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W roku 1983 otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Jest autorką książek dla dzieci, m.in. „Sekret czarnego łabędzia”, „Spełnione marzenia” oraz „Bajki i wiersze na cztery pory roku”. Prowadzi Agencję Artystyczną „Laura”, która zajmuje się organizacją imprez artystycznych dla dzieci i dorosłych.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 204 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)