Dom Renaty Beger

Polityk i posłanka na Sejm IV i V kadencji Renata Beger mieszka w Nowym Dworze koło Złotowa w województwie wielkopolskim. Wyłożony polbrukową kostką podjazd otacza zielona trawa i krzewy. Nad pobliskim stawem stoi letnia altana. Do nóg od progu łasi się kilka kotów.
– To jest mój prawdziwy dom. Mentalnie nigdy go nie opuściłam. Zawsze powtarzałam, że posłem się bywa a człowiekiem się jest. Ja wróciłam tam skąd przyszłam – odpowiada członkini partii „Samoobrona”.
Jakiś czas temu w gospodarstwie byłej posłanki w ciągu kilku dni wybuchły dwa tajemnicze pożary. W czwartek po południu doszczętnie spłonął jeden z budynków gospodarczych. We wtorek – kolejny.


renata-beger-dom-4
renata-beger-dom-5
renata-beger-dom
renata-beger-dom-2
renata-beger-dom-6
renata-beger-dom-3
renata-beger-dom-8
renata-beger-dom-7
źródło zdjęć: deccoria.pl i gloswielkopolski.pl

Kilka słów z Wikipedii o Renacie

Renata Lidia Beger (ur. 18 lipca 1958 w Silnie) – polska polityk, przedsiębiorca, działaczka związkowa, posłanka na Sejm IV i V kadencji. W latach 1976–1988 pracowała jako kierownik sklepu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” oraz punktu skupu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Od 1988 prowadzi indywidualne gospodarstwo rolne o powierzchni 2 ha, a od 1990 także własną firmę usługowo-rolniczą. Była współwłaścicielką zakładu masarskiego. Należała do Zrzeszenia Producentów Zbóż. Jest przewodniczącą Krajowego Stowarzyszenia Obrońców Polskiego Przemysłu Mięsnego. W latach 2000–2003 zasiadała w Radzie Społecznej przy KRUS. Od 1998 należy do Polskiego Klubu Ekologicznego. W 2006 została felietonistką należącego do Henryka Stokłosy „Tygodnika Nowego”. W 2008 przez kilka miesięcy prowadziła program kulinarny emitowany w lokalnej telewizji „TV Pilska”.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 310 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)