Dom Roberta Janowskiego

Piosenkarz, aktor, dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny Robert Janowski mieszkał kiedyś na warszawskim Ursynowie. W tym mieszkaniu spędził kawał życia. Urządził je wspólnie z byłą żoną. Po rozwodzie wyprowadził się z przytulnego 100-metrowego gniazdka.
– Minimalizm w salonie jest spełnieniem moich marzeń o przestrzeni funkcjonalnej. Wszystkie szafki mają kółka, można je z łatwością przesuwać. W rogu salonu urządziliśmy kameralny kącik z półkami na płyty CD. Mój gabinet to moja twierdza. Nigdy nie miałem własnego pokoju, więc wreszcie wywalczyłem sobie dziesięć metrów niezależności. Zaciszne miejsce do pracy wydzieliliśmy na piętrze domu. Tutaj najważniejszy jest keyboard. Specjalnie dla niego zostało wykonane na zamówienie nietypowe biurko z zamykanym pulpitem i z małym regałem na płyty. Najważniejszy mebel znajduje się w kuchni. Jest nim oczywiście stół. Wszyscy mamy przy nim swoje ulubione miejsca. Gości przyjmujemy w salonie – mówi Janowski.
źródło: czterykaty.pl


robert-janowski-dom-2
robert-janowski-dom-3
robert-janowski-dom-4
robert-janowski-dom-5
robert-janowski-dom-6
źródło zdjęć: czterykaty.pl

Kilka słów z Wikipedii o Robercie

Debiutował na deskach amatorskich teatrów. Występował w kilkunastu formacjach rockowych w latach 80., m.in. ZOO, Oddział Zamknięty, Sekcja Z. W 1983 przyczynił się do powstania muzyki do Rock-musicalu Kompot Jonasza Kofty i Bene Rychtera, gdzie wcielił się w postać głównego bohatera. Brał udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Poezji w 1988 i 1989. Grał w musicalu Metro Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, co przyniosło mu rozgłos. Wystąpił w nim na Broadwayu. Śpiewał w oratorium Świętokrzyska Golgota Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Współpracował przy tworzeniu musicali, m.in. Do grającej szafy grosik wrzuć i Grosik-2 oraz brał udział w przedstawieniach piosenek Brela w Teatrze Buffo w Warszawie. Jego stałe miejsce pracy to Teatr Dramatyczny w Warszawie. Występował też w Teatrze Rampa, Teatrze Ateneum (Opętany w reż. Małgorzaty Boratyńskiej) i Teatrze Rozmaitości.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 362 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)