Dom Roberta Lewandowskiego

Polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w Bayernie Monachium oraz kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski mieszka w Monachium w dzielnicy Bogenhausen w posiadłości wartej 10 milionów euro. W pobliżu jest Ogród Angielski – jeden z największych śródmiejskich parków świata.


– Nie dość, że jest co robić w samym mieście, to można szybko wyskoczyć gdzieś w bardziej ciche miejsce. Półtorej godziny i jesteś w górach. W okolicy są piękne jeziora, gdzie można odpocząć na łonie natury. Lubię aktywny wypoczynek – mówi była gwiazda Borussii Dortmund.

Lewandowscy mają też rezydencję w Polsce na Warmii, w Stanclewie nad jeziorem Jełmuń. Warmińska posiadłość jest naprawdę imponująca. Ogromny dom mieści garaż, w ogrodzie zbudowano altanę na grilla, a z działki wydzielono prywatną plażę. Zdjęcia poniżej przedstawiają właśnie ten dom.

robert-lewandowski-dom-stanclew-1

robert-lewandowski-dom-stanclew-2
źródło zdjęć: pudelek.pl

Z Dortmundem Lewandowscy żegnali się z żalem z wielu powodów. Jednym z nich był na pewno ich 400-metrowy dom, który kupili za cztery miliony złotych w dzielnicy Gartenstadt, który prezentujemy poniżej.

robert-lewandowski-dom-dortmund
źródło zdjęcia: sport.fakt.pl

Kilka słów z Wikipedii o Robercie

Karierę zaczynał w Partyzancie Leszno, nie był jednak zawodnikiem tego klubu, a jedynie mógł uczestniczyć w treningach dzięki ojcu, który tam pracował. W 1997 trafił do Varsovii Warszawa, gdzie grał 7 lat. Występował także w Delcie Warszawa. W stołecznym klubie grał do lata 2005 i strzelił dla niego w IV lidze cztery bramki. Wychowywał się w sportowej rodzinie. Ojciec Krzysztof uprawiał judo i grał w piłkę nożną w Hutniku Warszawa. Matka Iwona była siatkarką pierwszoligowego AZS Warszawa. Po śmierci męża objęła po nim funkcję kierownika hali sportowej w podwarszawskim Lesznie, a obecnie jest wiceprezesem miejscowego klubu Partyzant, w którym pierwsze piłkarskie kroki stawiał Robert. Ma starszą siostrę, Milenę. W czerwcu 2015 został ojcem chrzestnym jej syna Leona. 22 czerwca 2013 w Kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny Parafii św. Anny w Serocku, ożenił się z Anną Stachurską, zawodniczką karate i specjalistką do spraw żywienia.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 478 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)