Dom Billa Gatesa

Amerykański przedsiębiorca oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft Bill Gates ma kilka posiadłości. Jedna z nich kosztowała go 147 milionów dolarów.
Położona nad jeziorem Washington w Medinie w stanie Washington w USA rezydencja o powierzchni 6100 metrów kwadratowych, została naszpikowana nowymi technologiami. Inteligentna posiadłość ojca Microsoftu nosi nazwę Xanadu 2.0. Twierdzę niegdyś najbogatszego człowieka świata wznoszono przez 7 lat. Duża posiadłość składa się z siedmiu sypialni, sześciu kuchni i dwudziestu czterech łazienek. Posiada kryty basen o długości 18 m, bibliotekę, salę kinową oraz saunę i siłownię o powierzchni 230 m kwadratowych. Żeby się nie przeziębić, wszystkie podłogi zostały wyposażone w ogrzewanie.
Sala kinowa liczy 20 miejsc. Oprócz dużego ekranu została wyposażona w pluszowe fotele oraz maszynę do popcornu. Z kolei biblioteka posiada dwie ukryte szafy. W jednej z nich mieści się barek, a w drugiej cenny zbiór książek warty ponad 30 mln $ – m.in. oryginalny notatnik Leonarda Da Vinci.
Każdy mieszkaniec otrzymuje aktywny identyfikator, który pozwala automatycznie dostosować temperaturę, muzykę i oświetlenie w pokoju. Mikrochip pozwala nawet przygotować kąpiel o odpowiedniej temperaturze wody oraz wybrać według własnych upodobań dzieła sztuki, które będą prezentowane na ekranach.
Nad inteligentnymi systemami w posiadłości Billa Gatesa pracowało ponad 300 osób, w tym ponad 100 elektryków. Zainstalowane okablowanie ma długość kilkudziesięciu kilometrów, a system liczy około 100 komputerów.
źródło: techtrendy.pl


bill-gates-dom
bill-gates-dom-2
bill-gates-dom-3
bill-gates-dom-4
bill-gates-dom-5
bill-gates-dom-6
bill-gates-dom-7
bill-gates-dom-8
bill-gates-dom-9
bill-gates-dom-10
źródło zdjęć: cdn-redfin.com i youtube.com

Kilka słów z Wikipedii o Billu

Gates należy do najbardziej znanych przedsiębiorców okresu rewolucji informatycznej. Choć cieszy się powszechnym uznaniem, jego podejście do prowadzenia interesów jest krytykowane jako antykonkurencyjne, co w niektórych przypadkach znalazło potwierdzenie w wyrokach sądowych. Od czasu kiedy zgromadził swoją fortunę, Gates zaangażował się w szereg przedsięwzięć filantropijnych, przeznaczając duże sumy pieniędzy na potrzeby organizacji dobroczynnych i programów badań naukowych poprzez założoną w 2000 r. fundację Billa i Melindy Gatesów. W corocznym rankingu magazynu Forbes (The World’s Billionaires) Gates zajmował w latach 1995–2007 pierwsze miejsce. Szacunkowa wycena majątku Billa Gatesa w 2007 roku sięgała kwoty ponad 58 miliardów dolarów. W 2008 znalazł się na 3. pozycji listy, wyprzedzony przez Warrena Buffetta i Carlosa Slima Helú. Według listy najbogatszych ludzi na świecie opublikowanej 11 marca 2009 roku przez magazyn Forbes Bill Gates powrócił w rankingu na pierwszą pozycję. Jego majątek w ciągu roku spadł o 18 miliardów dolarów i wynosi 40 miliardów dolarów. Jeśli wziąć pod uwagę majątek rodzin, rodzina Gatesów zajmuje drugą pozycję, za rodziną Waltonów, spadkobierców Sama Waltona, założyciela sieci handlowej Walmart. W latach 2010-2013 był drugim najbogatszym człowiekiem na świecie (na szczycie zestawienia znajdował się wtedy Carlos Slim Helú), zaś w 2014 roku ponownie wrócił na pierwszą pozycję, z majątkiem w wysokości 76 miliardów dolarów.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 156 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)