Dom Gianni’ego Versace

Prekursor i kreator mody, założyciel firmy Versace, Gianni Versace mieszkał w Miami. Jego willa jest wystawiona na sprzedaż na aukcji. Cena wywoławcza to 25 milionów dolarów. Potencjalny kupiec, by móc wejść do tego domu, musi wpłacić zadatek w wysokości 3 mln dolarów oraz mieć do dyspozycji 40 mln dolarów na koncie.
– To Mona Lisa wśród nieruchomości, to prawdziwe dzieło sztuki – podkreśla Jill Eber, agentka nieruchomości.
To w tej rezydencji włoski projektant spędził ostatnie chwile i na jej schodach został zastrzelony.
Versace do Miami po raz pierwszy przyjechał w 1992 roku na otwarcie swojego kolejnego sklepu. Zakochał się w mieście i w pałacu wybudowanym przez Aldena Frimana. Po miesiącu posiadłość należała już do projektanta.
Budując willę Friman chciał oddać hołd najstarszej budowli wzniesionej w Ameryce przez Europejczyków – dom jest wierną kopią domu Krzysztofa Kolumba z Santo Domingo. Do jego budowy użyto oryginalnych cegieł z 1510 roku, z których zbudowano dom sławnego podróżnika. Gianni przekształcił ruinę w prywatne dzieło sztuki. Zaprojektował wnętrza, w tym podłogi, sufity, okiennice, srebra i zastawę.
Dom ma 1760 metrów kwadratowych, dwa piętra, 10 sypialni i 11 łazienek. Do jego wystroju użyto olbrzymiej kolekcji antyków, a na ścianach i sufitach namalowane są freski inspirowane najsławniejszymi dziełami klasyków malarstwa.
Z okien rozciąga się widok na ocean. W ogrodzie znajduje się basen wyłożony płytkami z 24-karatowego złota, a na dziedzińcu mozaika z głową Meduzy – symbol marki Versace.
źródło: tvn24.pl


Gianni Versace-dom

Gianni Versace-dom-2

Gianni Versace-dom-3

Gianni Versace-dom-4

Gianni Versace-dom-5

Gianni Versace-dom-6

Gianni Versace-dom-7

Gianni Versace-dom-8

Gianni Versace-dom-9

Gianni Versace-dom-10
źródło zdjęć: tvn24.pl

Kilka słów z Wikipedii o Giannim

Gianni Versace urodził się 2 grudnia 1946 w Reggio Calabria, jako syn krawcowej. Od dzieciństwa marzył o projektowaniu. Uczył się fachu, pomagając matce Francesce Versace w prowadzeniu pracowni krawieckiej i sklepu z konfekcją. Szycia nauczył się robiąc szmaciane lalki ze skrawków materiału znalezionych na podłodze pracowni. W wieku dziewięciu lat zaprojektował pierwszą sukienkę. Konfekcja sprzedawana w sklepie była po części projektowana przez Gianniego i produkowana w pobliskiej prowincji La Puglia. Pierwszy model sprzedał mając siedemnaście lat, w pięć lat potem wylansował kolekcję letniej odzieży pod własnym nazwiskiem, która bardzo szybko odniosła sukces i przyniosła wielkie dochody. Często wyjeżdżał do Londynu i Paryża, aby kupować nowe wzory; podpatrywał tam projektantów, ucząc się jednocześnie tajników sztuki. Był homoseksualistą. Historia firmy sięga roku 1972, kiedy to Gianni Versace przyleciał z Reggio Calabria do Mediolanu. Jego zadaniem było stworzenie kolekcji dla Ezio Nicosia, właściciela firmy włókienniczej Florentine Flowers. W tym okresie produkty „made in Italy” zaczynały podbijać rynki światowe, więc dla młodego projektanta wizja wyjazdu do Mediolanu, stolicy mody, oraz pracy dla sławnego przedsiębiorcy, była bardzo atrakcyjna. W praktyce był to punkt zwrotny w karierze Gianniego Versace – klienci potrzebowali nowego typu konfekcji, ubrań mniej anonimowych, bardziej wyrażających styl osoby, która je nosi.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 146 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)