Dom Grace Coddington

Angielska modelka i dziennikarka Grace Coddington mieszka w Nowym Jorku. Apartament w Chelsea jest naturalnie wypełniony eleganckimi detalami: fotografią mody z takich artystów jak Bruce Weber, Chanel czy Louis Vuitton, i obszerne pudełka z Hermès i Balenciaga. Dom tej jednej z najsłynniejszych kobiet w branży modowej jest pełen… kotów! Są na poduszkach, zdjęciach, zastawie stołowej, kubkach, występują w postaci figurek i oczywiście są jednymi z najważniejszych mieszkańców jej nowojorskiego apartamentu, do którego niedawno wpuściła magazyn Wall Street Journal.


– Niemniej jednak niewielka, rustykalna i całkowicie domowa siedziba jest zaskoczeniem – spodziewaliśmy się, że twórczy geniusz zamieszka w eleganckim, pełnym uroku mieszkaniu wypełnionym błyszczącymi powierzchniami, ale z drugiej strony nasz szok spada. Chockfull ze wspomnianych znaczących zdjęć, pamiątki i mnóstwo akcesoriów z kotami, dom przypomina nam dom z dzieciństwa ikony mody jaką jest bez wątpienia Coddington – łóżko i śniadanie w Walii, które szczegółowo opisuje w swoim pamiętniku gwiazda.
źródło: lamode.info oraz mydomainehome.com.au

Grace-Coddington-dom-1


źródło galerii zdjęć: lamode.info

Kilka słów z Wikipedii o Grace

Jako nastolatka interesowała się modą i prenumerowała amerykańską wersję Vogue. Mieszkała na niewielkiej wyspie i egzemplarze magazynu docierały do niej z trzymiesięcznym opóźnieniem, a były dla niej jedynym źródłem wiedzy o panującej modzie. Prowadziła prowincjonalne życie zupełnie odmienne od takiego, jakie przedstawiał Vogue. Gdy miała siedemnaście lat przesłała swoje zdjęcia do redakcji, rude włosy i jasna cera zwróciły uwagę stylistów, została zaproszona na eliminacje i zatrudniona jako modelka.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 8 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)