Dom Justyny Kowalczyk

Biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk pochodzi z Kasiny Wielkiej, ale od dawna w rodzinnym domu jest tylko gościem. Obecnie mieszka na Bielanach w Warszawie. W budynku, w którym znajduje się gniazdko Gwiazdy, mieszka osiem rodzin. Metr kwadratowy kosztuje tutaj między 12 a 18 tysięcy złotych.
Nieduży budynek, składa się z kilku apartamentów i znajduje się w zacisznej okolicy i idealnie jest wkomponowany w otaczającą go architekturę osiedla domków jednorodzinnych. Blisko stąd do Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie znajduje się dobra baza treningowa oraz pracują specjaliści, którzy mogą pomóc sportsmence. Uczelnia otoczona jest Lasem Bielańskim, który znakomicie nadaje się do spacerów.
W pobliżu ma między innymi siedzibę Polskiego Komitetu Olimpijskiego i zielone okolice idealne do wycieczek rowerowych. W mieszkaniu oprócz niej jest jeszcze jej pupil, pies rasy white terrier, który wabi się Marian.
Czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich zainteresowana jest kupnem domu w górach w okolicy Szklarskiej Poręby należącego do Artura Żmijewskiego.
Dom położony jest w przepięknej okolicy, a z jego okien rozpościera się wspaniały widok na całe Sudety.
Pasowałaby jej ta lokalizacja, bo stąd jest bardzo blisko, zaledwie kilka kilometrów od Polany Jakuszyckiej. A to mekka wszystkich biegaczy narciarskich w Polsce.


justyna-kowalczyk-dom
źródło zdjęcia: sport.fakt.pl

Kilka słów z Wikipedii o Justynie

Dwukrotna mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna medalistka olimpijska, ośmiokrotna medalistka mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata, czterokrotna zwyciężczyni prestiżowego Tour de Ski. Trzecia, po Irenie Szewińskiej i Otylii Jędrzejczak Polka, która zdobyła 3 medale podczas jednych igrzysk olimpijskich. Jest także pierwszą i jak do tej pory jedyną kobietą, która zdobyła olimpijskie mistrzostwo dla Polski na zimowych igrzyskach, przed nią z polskich sportowców dokonał tego jedynie Wojciech Fortuna. 21 marca 2010 stała się pierwszą biegaczką narciarską, która przekroczyła próg 2000 punktów w Pucharze Świata. Absolwentka AWF im. Jerzego Kukuczki. Reprezentantka klubu AZS-AWF Katowice. Pochodzi z Kasiny Wielkiej i tam też mieszka. Justyna Kowalczyk po uzyskaniu tytułu magistra na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach postanowiła kontynuować naukę. W 2011 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jej promotorem został profesor Szymon Krasicki. Tytuł jej rozprawy doktorskiej to: „Struktura i wielkość obciążeń treningowych biegaczek narciarskich na tle ewolucji techniki biegu oraz zróżnicowanych poziomów sportowych”. Na początku czerwca 2014 roku Justyna Kowalczyk opowiedziała w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, że w maju 2013 roku poroniła. Zawodniczka oznajmiła również, że zdiagnozowano u niej stany depresyjne. Przyznała również, że rozpoczęła najważniejszy bieg w swoim życiu. Bieg o życie.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 952 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 2)