Dom Kory

Wokalistka rockowa Olga Sipowicz znana pod pseudonimem Kora mieszka na warszawskich Bielanach. Artystka znana z zespołu Maanam szczególną uwagę poświęca dbałości o niezwykły klimat, w którym egzotyka miesza się ze stylem hippisowskim. Oprócz mebli i książek mieszkanie przepełnia mnóstwo ozdobnego „drobiazgu”, pamiątki z dalekich podróży, figurki sakralne Madonny, Buddy, totemy. Piękne obrazy, obicia poduszek uszyte z tkanin przywiezionych z Nepalu, indyjskie dekoracje – tutaj każdy przedmiot ma swoją historię. Salon jest w stylu rustykalnym.
Gwiazda urządziła swój dom, dając wyraz swoim zainteresowaniom Orientem. Dlatego pojawiają się tutaj poszewki na poduszki, narzuty i dywany we wzory ze Wschodu. Widać upodobanie do mebli kupowanych na targu staroci, które zawsze dodają „duszy” miejscom. Zawieszone na ścianie w sypialni wielkie tkaniny w kolorowe kwiaty nadają jej ludowy i sielski charakter. Podsumowując, dzięki dodatkom drewnianych mebli, odpowiedniemu doborowi tkanin, roślinom, kolorom, udało się stworzyć właścicielce dom, który wydaje się przytulny i ciepły.
źródło: koktajl.fakt.pl i polki.pl


kora-dom-2
kora-dom-3
kora-dom-4
kora-dom-5
kora-dom-6
kora-dom-7
źródło zdjęć: deccoria.pl/MTV Cribs 3

Kilka słów z Wikipedii o Korze

Rodzice Kory poznali się po II wojnie światowej w Krakowie, gdzie oboje pracowali jako urzędnicy. Olga była ich piątym i najmłodszym dzieckiem. Ze względu na bardzo trudną sytuację materialną i zdrowotną rodziców, w latach 1955-1960 Kora przebywała w domu dziecka prowadzonym przez siostry prezentki w Jordanowie, aż do ukończenia II klasy szkoły podstawowej. Do rodzinnego domu powróciła tuż po śmierci ojca, ale po roku musiała przenieść się do Jabłonowa Pomorskiego, gdzie przez kolejny rok mieszkała u swojego wujostwa i uczęszczała do szkoły podstawowej w klasie IV. Dalszą edukację w szkole podstawowej i liceum ogólnokształcącym kontynuowała w rodzinnym Krakowie, aż do zdania egzaminu maturalnego. Jako nastolatka była silnie związana z krakowskim środowiskiem artystycznym i hippisowskim. Przyjaźniła się z Piotrem Skrzyneckim, Jerzym Beresiem, Wiesławem Dymnym, Krystyną Zachwatowicz czy Piotrem Markiem. To w czasach hippisowskich przyjęła swój pseudonim Kora.
źródło: pl.wikipedia.org
tagi: Olga Jackowska

(Odwiedzono: 372 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 4)