Dom Tadeusza Chudeckiego

Aktor Tadeusz Chudecki mieszka we wsi Lipków 25 kilometrów od Warszawy w białym domku z poddaszem i ogródkiem. Mimo że podróże to jego pasja, zawsze przychodzi dzień, w którym zaczyna tęsknić za swoim domem i szybko do niego wraca.
– O tym, że będziemy mieszkać w domu, zdecydowaliśmy z moją żoną Luizą w 1997 roku, zaraz po powrocie z Włoch. Wcześniej mieszkaliśmy w małym mieszkanku na Starówce. Było nam ciasno, więc stwierdziliśmy, że czas powiększyć lokum – opowiada „Super Expressowi” artysta.


Aktor stwierdził, że sam go nie zbuduje, więc zainwestował pieniądze w kupno domu u jednego z deweloperów.

– Okazało się, że firma była nieuczciwa, zabrała pieniądze i kredyt, a domu nie zbudowała. Udało mi się na szczęście odzyskać pieniądze i z konieczności sam się wziąłem za budowę – opowiada gwiazda.

To, co do tej pory wydawało się niemożliwe, stało się najwspanialszą przygodą życia. Chudecki z ekipą budowlaną sam jeździł po materiały. Dom zbudował w 3,5 miesiąca, bo nie miał już gdzie mieszkać.

– W moim życiu wszystko co dobre zawdzięczam mojej intuicji. Gdy po raz pierwszy odwiedziłem Lipków, byłem przekonany, że tu zostanę, że to moje miejsce – zwierza się aktor.

Dom urządzali wspólnie z żoną.

– Nie jest może jakoś specjalnie wypieszczony, ale dla nas ważne było, aby dom był otwarty dla rodziny, przyjaciół. Na drugim planie stawialiśmy to, żeby był wychuchany, pełen bibelotów i antyków – wyjaśnia pan Tadeusz.

Najważniejsze miejsce w domu popularnego aktora to kuchnia. Nieustannie była powiększana. Bo dla żony Włoszki kuchnia i salon to miejsce, gdzie spędza się najwięcej czasu. To serce domu. – Zwłaszcza że wszyscy gotujemy – mówi.
Drugie ważne miejsce to kominek w salonie. Na nim stoją rodzinne pamiątki, zdjęcia zmarłej żony aktora oraz zdjęcie z papieżem.
źródło: se.pl

tadeusz-chudecki-dom
tadeusz-chudecki-dom-2
tadeusz-chudecki-dom-3
tadeusz-chudecki-dom-4
źródło zdjęć: deccoria.pl

Kilka słów z Wikipedii o Tadeuszu

Tadeusz Chudecki (ur. 19 sierpnia 1958 w Szczecinie) – polski aktor filmowy i teatralny. W 1981 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, a 12 czerwca 1982 r. miał miejsce jego debiut teatralny. W latach 1982-1988 był aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Deklaruje znajomość ośmiu języków obcych. Pierwsza żona aktora zmarła, w 2014 roku zawarł związek małżeński z Justyną.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 647 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)