Dom Teresy Lipowskiej

Aktorka Teresa Lipowska mieszka w bloku w Warszawie na Ursynowie. Anioły i serca to drobiazgi, których w jej mieszkaniu jest najwięcej. Nie brakuje też kwiatów, którymi serialowa Barbara Mostowiak po prostu uwielbia się otaczać. Do nowego mieszkania, jak przyznaje, wprowadzała się niechętnie. Nie interesowało jej, jak będzie wyglądało, co się w nim znajdzie.


– Wiele w tym domu zaprojektowała moja synowa, która ma świetną głowę do takich spraw. To ona wymyśliła m.in. aneks kuchenny i garderobę. Nie potrafiłam sobie jednak wyobrazić tego, że będzie mi tu dobrze i będę szczęśliwa – mówi seniorka rodu Mostowiaków z „M jak miłość”.

Dziś Gwiazda mówi, że nie wyprowadziłaby się za nic w świecie. Mieszkanie wypełnione jest pamiątkami, które zwłaszcza po śmierci męża Tomasza Zaliwskiego, pomagają jej w smutnych chwilach.

– Często bywa tak, że starsi ludzie gromadzą wiele niepotrzebnych rzeczy, ale takich, z którymi przeszli kawałek życia. Ja też mam dużo takich pamiątek – aniołów, czasem je dostaję, czasem sama kupuję, i serduszek, bo właśnie tak nazywał mnie mój mąż, „serduszko” – wyjaśnia.

Mieszkanie aktorki tonie w kwiatach i zdjęciach. Wśród ukochanych drobiazgów są tam dwa tryptyki – jeden to rodzinna pamiątka męża, którą dostał od wychowującej go ciotki, drugi – prezent z okazji 50-lecia pracy aktorki.
źródło: se.pl

teresa-lipowska-dom-2
teresa-lipowska-dom-3
teresa-lipowska-dom-4
teresa-lipowska-dom-5
teresa-lipowska-dom-6
źródło zdjęć: deccoria.pl

Kilka słów z Wikipedii o Teresie

Ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w Łodzi (1955). W 1957 ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W latach 1957–1985 występowała w warszawskim Teatrze Ludowym (od 1975 Nowym). W latach 1985-92 była aktorką Teatru Syrena w Warszawie. Obecnie, na emeryturze, nadal występuje w tym teatrze. Wiele lat związana z kabaretem „Dudek”. Występuje w serialu M jak miłość, jako Barbara Mostowiak. Jest jedną z bohaterek książki Siła codzienności (autor: Marzanna Graff). Jest wykładowcą w Akademii Dobrych Obyczajów, której założycielem i głównym wykładowcą był znany aktor Janusz Zakrzeński. Kadrę akademicką tworzą między innymi: Marzanna Graff, Leszek Miodek, Ewa Dałkowska, Eugenia Herman.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 418 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 5)