Dom Willa Smitha

Amerykański aktor Will Smith mieszka w rezydencji za 20 milionów dolarów, która znajduje się w pobliżu Calabasas w górach Santa Monica. Za jej projekt odpowiedzialny jest Stephen Samuelson. Architekt stworzył dla gwiazd i ich dzieci enklawę pełną intymnych pomieszczeń, organicznych form i rękodzieł. Teren, na którym stoi dom jest dosyć trudny topograficznie, dlatego projekt musiał już na początku uwzględniać jego zróżnicowanie. Przy budowie pracowała cała ekipa stolarzy, tynkarzy, kowali, kamieniarzy i tapicerów. Większość realizacji oraz przedmiotów została wykonana ręcznie na miejscu lub na specjalne zamówienie.


Na 25 tys. m2 oprócz standardowych przestrzeni takich jak jadalnia, kuchnia, łazienki czy sypialnie mieszczą się także m.in. prywatne studio nagraniowe, sala bilardowa, kino, pokój do medytacji. Pod sufitami umieszczono sztukaterię i stropy z belek pochodzących ze starych domów. Balustrady wykonano z kutego żelaza a mozaiki na podłodze z kamieni rzecznych. W domu unosi się duch starożytnych kultur. To dzięki kolekcji Smithów, którzy zbierają zabytkowe, antyczne przedmioty pochodzące z Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji oraz południowo-zachodniej Ameryki. Vintage przeplata się tu z motywami orientalnymi, indyjskimi tkaninami, zwierzęcymi wzorami i rustykalnymi ozdobami.
Można korzystać z boiska do koszykówki, pola golfowego i wielu innych luksusowych dobrodziejstw.
źródło: luxlux.pl

will-smith-jada-pinkett-dom
will-smith-jada-pinkett-dom-2
will-smith-jada-pinkett-dom-3
will-smith-jada-pinkett-dom-3-b
will-smith-jada-pinkett-dom-4
will-smith-jada-pinkett-dom-5
will-smith-jada-pinkett-dom-6
will-smith-jada-pinkett-dom-7
will-smith-jada-pinkett-dom-8
will-smith-jada-pinkett-dom-9
will-smith-jada-pinkett-dom-10
Źródło zdjęć: archiengineering.com i architecturaldigest.com

Kilka słów z Wikipedii o Willu

Will urodził się i dorastał w Filadelfii, jako jedno z czwórki dzieci Caroline i Willarda Smithów. Jego matka, Caroline, była administratorką w kuratorium oświaty w Filadelfii, a jego ojciec, Willard Christopher Smith, Sr., był inżynierem zajmującym się urządzeniami chłodniczymi. Rodzice Smitha zdecydowali się na separację, gdy ten miał 13 lat, jednak ich rozwód nastąpił dopiero, gdy Will ukończył 30 lat. Wbrew powszechnej opinii, Smith nie odrzucił propozycji stypendium na Massachusetts Institute of Technology (MIT); Will nigdy nie aplikował do szkoły wyższej, mimo że włączony został do programu dla przyszłych studentów MIT. Smith wytłumaczył tę sytuację w jednym z wywiadów: „Moja mama, która pracowała w kuratorium oświaty, miała przyjaciela, będącego kierownikiem przyjęć w MIT. Osiągnąłem całkiem wysokie wyniki SAT, a oni potrzebowali czarnych dzieci, więc prawdopodobnie zostałbym przyjęty, ale ja nie zamierzałem iść do college’u.” Czternaście z dziewiętnastu filmów, w których zagrał Smith osiągnęło międzynarodowe zyski w wysokości ponad 100 milionów dolarów każdy, natomiast kolejne cztery obrazy z jego udziałem wygenerowały zyski powyżej 500 milionów dolarów. Globalny dochód wszystkich filmów, w jakich wystąpił Smith wynosi ok. 5,7 miliarda dolarów.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 557 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)